+90 539 217 7460 (Murat)     iletisim@durmazmermer.com
LÜLEBURGAZ MERMER

Lüleburgaz Mermer

Lüleburgaz ve çevresinde mermer hizmetlerini profesyonel kadro ve itinalı işçilik ile sürdürmekteyiz.

Mermer CNC tezgahı ile projeleriniz itina ile ve profesyonel bir şekilde hizmetinize sunulmaktadır

Lüleburgaz mermer işleri açısından çevresi ve merkez ilçesi olarak oldukça hareketli bir potansiyele sahip olup teknolojinin de ilerlemesi ile dekorasyon kullanımlarında da mermer işlemelerinin ön plana çıkması, Lüleburgaz mermer işlerinin ön plana çıkmasına da sebebiyet verdi..

 

 

MERMER

Mermer, metomorfizma olayı sonucunda kalker ve dolomitik kalkerlerin yeniden kristalleşmesiyle meydana gelmiş bileşimdir. Bileşimlerinin %90-98'i CaCO3'ten (Kalsiyum karbonat) oluşmaktadır. Düşük oranda MgCO3 (Magnezyum karbonat) içermektedir. CaCO3 kristallerinden oluşan mermerlerde esas mineral “Kalsit” tir. Aynı zamanda az miktarda silis, silika, feldspat, demiroksit, mika, fluorin ve organik maddeler bulunabilir. Renkleri genellikle beyaz ve grimsidir. Fakat yabancı maddeler nedeniyle sarı, pembe, kırmızı, mavimtırak, esmerimsi ve siyah gibi renklerde de olabilirler. Mikroskop altında incelendiğinde, birbirine iyice kenetlenmiş "Kalsit Kristalleri"nden oluştuğu görülür.

Endüstriyel anlamda “mermer”; kesilip parlatılabilen her cins taş mermer olarak kabul edilmektedir. Taşın cinsi ve içeriği ne olursa olsun büyük ebatta blok elde edilebilme, kesilme ve cilalanma gibi özellikler göstermesi, o taşın mermer olarak kabul edilmesine kafi gelmektedir. Bunlardan granit, diyabaz, lösitli siyenit, fanolit ve serpantinler gibi magmadan türeyen kayaçlar da bu suretle mermer tanımının içine girmektedir.

5 Haziran 2004 tarihli ve 25483 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanununda Mermer;‘ II. Grup madenler; Dekoratif taşlar, Traverten, Kalker, Dolomit, Kalsit, Granit, Siyenit, Andezit, Bazalt ve benzeri taşlar’ içerisinde yer almaktadır. Kaynak Wiki

Lüleburgaz Mermer

Lüleburgaz Mermer Firmaları